• Strona internetowa: gazetazabrzeska.pl to najnowsze wiadomości z terenu Zabrzega i najbliższej okolicy. Na stronie znajdzie się miejsce na artykuły o tematyce związanej z miejscowością, porady i inne przydatne dla mieszkańców informacje.

Piłkarski Turniej Dzielnic

Na stadionie LKS Sokół organizowanych jest wiele imprez sportowych o charakterze masowym. Każda z nich cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Zabrzega. Jak wiemy piłka nożna to dyscyplina sportu o szczególnym statusie i od chwili wybudowania stadionu sportowego to zainteresowanie piłką w Zabrzegu, nie słabnie a wręcz przeciwnie znacząco wzrosło.

Obecnie klub sportowy LKS „Sokół”, zarządzany sprawnie przez Prezesa Stanisława Donocika dysponuje 4 sekcjami piłki nożnej. Do rozgrywek prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej zgłoszono drużyny Żaków, Młodzików, Trampkarzy i Seniorów. Zajęcia, treningi przygotowujące zawodników do rozgrywek prowadzą z młodzieżą trenerzy Sebastian Świeży i Andrzej Folęga, a seniorów trenuje Dariusz Malchar.

Kilka tygodni temu w głowie radnego Krzysztofa Jarczoka zrodził się pomysł na kolejną imprezę o charakterze masowym, związaną z piłką nożną w Zabrzegu.

Mamy turniej siatkówki, są inne rozgrywki, a dlaczego by nie zrobić turnieju, w którym rywalizowały by reprezentacje zabrzeskich dzielnic – mówi radny Krzysztof Jarczok i dodaje – jest wielu chętnych, są to między innymi byli zawodnicy, którzy z racji wieku, już nie zagrają w klubie a chętnie by jeszcze pokopali piłkę amatorsko, więc postanowiłem ich zorganizować.

Jak pomyślał tak zrobił i 9 września na murawie zabrzeskiego stadionu odbył się I Turniej Dzielnic w Piłce Nożnej. Wzięły w nim udział 4 drużyny:

Las – Centrum      – 1 miejsce w turnieju
Mościska – Olszyna  – 2 miejsce
Ochodza – Zapora   – 3 miejsce
Świerklocz – Maciejowice  – 4 miejsce

Drużyny grały w składach 7 osobowych a jedynym warunkiem było to, że zawodnicy musieli mieć więcej niż 35 lat. Królem strzelców został Sebastian Świeży, a najstarszy uczestnik turnieju – pan Józef Pollak (lat 79), został specjalnie uhonorowany przez organizatorów.

Upominki oraz okazałe puchary zawodnikom wręczył v-ce Burmistrz Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek oraz radny Krzysztof Jarczok.

Podczas trwania turnieju kibice wraz z piłkarzami mieli do dyspozycji bufet z gorącymi napojami oraz domowymi wypiekami a po rozgrywkach organizator zaprosił wszystkich uczestników zawodów oraz ich rodziny na gorący posiłek. Spotkanie towarzyskie po turnieju trwało do późnych godzin wieczornych.

Pomysłodawcą, organizatorem i fundatorem nagród był radny Krzysztof Jarczok a

współorganizatorem tej ciekawej imprezy sportowej – LKS “Sokół” Zabrzeg.

 

– Dobrze że pogoda dopisała i wszystko odbyło się zgodnie z założeniami, myślę że warto było włożyć w to wiele wysiłku z mojej strony. Chcę podziękować prezesowi LKS Stanisławowi Donocikowi za wsparcie a szczególne podziękowanie za pomoc kieruję do Państwa Iwony i Sebastiana Świeży – powiedział na zakończenie Krzysztof Jarczok.

Organizacja takich imprez ma na celu zintegrowanie lokalnej społeczności, popularyzację piłki nożnej jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. To dobra i pożądana inicjatywa. Można śmiało założyć że w przyszłym roku odbędzie się kolejny – drugi turniej zabrzeskich dzielnic w piłce nożnej.

/Jacek Tomaszczyk/

GALERIA:

Komentowanie jest wyłączone.