• Strona internetowa: gazetazabrzeska.pl to najnowsze wiadomości z terenu Zabrzega i najbliższej okolicy. Na stronie znajdzie się miejsce na artykuły o tematyce związanej z miejscowością, porady i inne przydatne dla mieszkańców informacje.

Niewybuch

Zabrzeg: znaleziono pocisk artyleryjski, ewakuowano mieszkańców 9 domów

5538dc7c403b3_gd

Pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej przywiózł dziś wraz transportem ziemi na swoją posesję mieszkaniec ul. Korfantego w Zabrzegu. Zarządzono ewakuację mieszkańców 9 pobliskich domostw. Zablokowano ruch w miejscu, gdzie doszło do zdarzenia. Policjanci zabezpieczają miejsce znaleziska, zorganizowali objazdy i kierują ruchem. Mężczyzna przetransportował ziemię z terenu budowy parkingu przy czechowickiej ul. Kraszewskiego. Zamierzał ją rozplantować na swojej posesji. W czasie rozładunku natrafił na niewybuch. O znalezisku natychmiast poinformował policjantów – relacjonuje Elwira Jurasz, rzecznik prasowy bielskiej policji. Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Zarządzono ewakuację mieszkańców 9 domostw. Ze względów bezpieczeństwa zablokowano ruch na ul. Korfantego, od skrzyżowania z ul. Waryńskiego do ul. Mostowej. Policjanci zorganizowali objazdy i kierują ruchem.

O odnalezieniu niewybuchu poinformowano już saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy zajmą się jego zabezpieczeniem. Do czasu ich przyjazdu miejsce zdarzenia zabezpieczają policjanci z Czechowic-Dziedzic i Bielska-Białej. To dzisiaj drugi taki przypadek. Przypomnijmy, że rano została zamknięta droga wojewódzka nr 937 i odwołano zajęcia w szkole z powodu znalezienia niewybuchu na prywatnej posesji w Kończycach Małych przy ul. Jagiellońskiej.

(© FOT. KMP w Bielsku-Białej) (Dziennik Zachodni).

 

Komentowanie jest wyłączone.