• Strona internetowa: gazetazabrzeska.pl to najnowsze wiadomości z terenu Zabrzega i najbliższej okolicy. Na stronie znajdzie się miejsce na artykuły o tematyce związanej z miejscowością, porady i inne przydatne dla mieszkańców informacje.

Orszak Trzech Króli – 2019

Coroczny Orszak Trzech Króli wyruszy w gminie Czechowice-Dziedzice 6 stycznia 2019 roku, o godz.11:45 z placu przy strażnicy OSP w Zabrzegu.

Uliczne jasełka, jak co roku organizowane są przez Stowarzyszenie “Przyjazny Zabrzeg” oraz Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Zabrzegu, w ramach ogólnopolskiej akcji środowisk katolickich i społecznych mającej na celu zachowanie tradycji obchodów tego święta.
Kolorowy korowód złożony z młodzieży i dorosłych przejdzie ulicami Zabrzega pod kościół parafialny, a później na stadion LKS. Będzie to znakomita okazja do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, nie zabraknie też ciepłej herbaty dla zziębniętych uczestników orszaku. Na stadionie zostaną ogłoszone wyniki gminnego konkursu szopek przedstawionych do oceny przez dzieci i młodzież szkolną z terenu gminy Czechowice-Dziedzice.
Orszak Trzech Króli odbędzie się pod patronatem Burmistrza – Mariana Błachuta.
Partnerami tej imprezy są: MOKSiR, MDK, OSP Zabrzeg, KGW “Zabrzeżanki, Dworek “Eureka”, Firma Frez-Com sc.
Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców, do licznego uczestnictwa w tym święcie.
Do zobaczenia 6 stycznia!

JT

Komentowanie jest wyłączone.