• Strona internetowa: gazetazabrzeska.pl to najnowsze wiadomości z terenu Zabrzega i najbliższej okolicy. Na stronie znajdzie się miejsce na artykuły o tematyce związanej z miejscowością, porady i inne przydatne dla mieszkańców informacje.

W sobotę grali w taroki…

Przy zielonym stoliku.

Turniej taroków pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Gry karciane zazwyczaj kojarzą się z czterema graczami, którzy siedzą naprzeciw siebie przy kwadratowym stoliku przykrytym zielonym obrusem. Tak też było w minioną sobotę, 3 marca 2018 roku w Zabrzegu, w gminie Czechowice-Dziedzice.

Mocno ujemna temperatura nie przeszkodziła w tym, aby przyjechać do Zabrzega i uczestniczyć w XXI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Tarokach. Do świeżo odnowionej sali zabrzeskiej straży, przybyło 56 zawodników z Republiki Czeskiej i Polski, by rywalizować o cenne punkty w tym prestiżowym tarokowym turnieju. W imieniu organizatorów –  gości i zawodników, przywitał Jacek Tomaszczyk.

Po omówieniu bieżących spraw związanych z turniejem, głos zabrał Prezes Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg  Jacek Cieciak, życząc zawodnikom pozytywnych emocji, dobrych wyników oraz dobrej zabawy, po czym w towarzystwie radnego Czechowic-Dziedzic Krzysztofa Jarczoka, dokonał oficjalnego otwarcia XXI Mistrzostw Polski w Tarokach.

Rywalizacja trwała do godziny 16:00, nie brakowało emocji, bo i stawka była wysoka. Zabrzeski turniej wliczany jest bowiem do Śląsko-Morawskiego Grand Prix, więc walka o punkty trwała do ostatnich minut.

Wręczenia Pucharów zwycięzcom turnieju oraz Grand Prix za 2017rok, dokonał przybyły na zakończenie imprezy Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut wraz z prezesem stowarzyszenia Jackiem Cieciakiem.

Pierwsza trójka mistrzostw:

          1 Benek Stanisław

          2 Hałat Jarosław

          3 Chmiel Ivo

 

Tradycyjnie, na mistrzostwach w Zabrzegu wręczane są  również puchary zwycięzcom w rywalizacji Śląsko-Morawskiego Grand-Prix za miniony rok. Tak też było w tym roku. Oprócz pucharów wręczono zawodnikom upominki, przygotowane przez współorganizatora Grand Prix – Zbigniewa Panka z Kóz oraz Vaclava Juricika z Republiki Czeskiej.

 

Pierwsza trójka Grand Prix:

          1 Kocur Józef

          2 Hołyst Władysław

          3 Benek Stanisław

 

Organizatorem imprezy był Zarząd Stowarzyszenia „Przyjazny Zabrzeg” im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu a przygotowaniem i obsługą techniczną turnieju zajął się komitet organizacyjny pod kierownictwem Tadeusza Mędrzaka.

– Do zobaczenia na kolejnych turniejach! – tymi słowami, Prezes Stowarzyszenia – Jacek Cieciak zakończył XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach.

                                                                                                                                  /Jacek Tomaszczyk/

GALERIA:

Komentowanie jest wyłączone.