• Strona internetowa: gazetazabrzeska.pl to najnowsze wiadomości z terenu Zabrzega i najbliższej okolicy. Na stronie znajdzie się miejsce na artykuły o tematyce związanej z miejscowością, porady i inne przydatne dla mieszkańców informacje.

Święto Trzech Króli w Zabrzegu

Już po raz ósmy ulicami Zabrzega przeszedł Orszak Trzech Króli. Wydarzenie, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie „Przyjazny Zabrzeg” oraz Zespół Szkół im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu, odbyło się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Barwny orszak zebrał się tradycyjnie pod Domem Strażaka w Zabrzegu. Następnie, po wizycie na dziedzińcu kościoła parafialnego, przeszedł ulicami Zabrzega na stadion, gdzie Trzej Królowie symbolicznie pokłonili się Świętej Rodzinie.

Na stadionie nastąpiło też rozstrzygnięcie gminnego konkursu szopek. Oceniająca efekty pracy komisja konkursowa brała pod uwagę: dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy, estetykę pracy i trwałość konstrukcji, oryginalność pomysłu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Zwycięzcom i wyróżnionym w poszczególnych kategoriach nagrody wręczył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Był czas na poczęstunek oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Orszaki Trzech Króli pojawiły się 6 stycznia na ulicach wielu polskich miast. Orszak ma przypominać o bogatej, polskiej tradycji jasełkowej i zachęcać do wspólnego i radosnego przeżywania Święta Trzech Króli.

***

Wyniki konkursu szopek w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria klas 1 – 3

1. Lena Soszka – Szkoła Podstawowa nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach; Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ ART.”

2. Anna Knieżyk – Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach – Dziedzicach

Kategoria klas 4 – 6

Dwie równorzędne nagrody pierwsze

1. Tittor Małgorzata, Weronika, Józef, Piotr – Powiatowe Ognisko Pracy pozaszkolnej „ART.” /Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie

1. Oliwier Wachnicki z Rodziną – Szkoła Podstawowa w Zabrzegu

2. Emilia Pijanowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach

3. Rafał Seredyński – Szkoła Podstawowa w Zabrzegu

Wyróżnienie:

Adam Gawełek – Szkoła Podstawowa nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach

Serdecznie gratulujemy!

ŁP

Galeria:

Komentowanie jest wyłączone.